RAPIDCUTS SHREDDED - Топачи на масти

редовна цена:
3000 ден.
GR клуб цена:
2550 ден.

RAPIDCUTS SHREDDED
Информации за производот RAPIDCUTS SHREDDED

Екстремно согорување на масти преку 3 фази на делување!

RAPIDCUTS Hardcore е едноставно речено - најсериозниот, најсложениот топач на масти кој некогаш е направен. Резултатите кои ги покажа во текот на испитувањата се воодушевувачки. Создаден е со намера да се исфрли на пазарот со хранливи додатоци, потполно нова формула со локализирано дејство на уништување на мастите, користејќи најнови патентирани технологии и супстанци.

Специфичноста на делување се одвива во следниве 3 фази:

1) Го балансира нивото на хормонот кој ги контролира количинските депоа на мастите

2) Испраќа биохемиски сигнал за ослободување на мастите

3) Го зголемуваат интензитетот на согорување на мастите на клеточно ниво со една цел - максимално губење на масти

Од моментот на конзумирање на RAPIDCUTS Hardcore ќе почуствувате дека овој разорен согорувач на масти навистина делува.


ФАЗА 1- ПОСТАВУВАЊЕ ЦЕЛ:  Првата фаза на делување се гледа во новиот комплекс познат под името Cortistrate. Тој ефективно го доведува во рамнотежа нивото на Кортизолот при што се намалува тенденцијата на хормонот да врши депонирање на масти на несканите делови во телото. Секој од овие 5 комплекси во формулата синергетички делува, така што го доведува во рамнотежа Кортизолот. RAPIDCUTS Hardcore е базиран на технологијата за топење на мастите во најпроблематичните делови од телото, а во исто време обезбедува здрава функција и поддршка на  овој клучен хормон.

ФАЗА 2 - ОСЛОБОДУВАЊЕ: Со цел да се намали нивото на мастите, потребно е масното депо да се користи за ослободување на енергија. За тоа помага смесата позната под името Lipo 3,5 Dual-Stage Fat Release Stimulant (двофазен систем за ослободување на масти), револуционерна формула која делува како катализатор кој го забрзува процесот на согорување и кој има способност да го покрене процесот на ослободување на масти од клетките како нареден чекор од 1-вата фаза.


ФАЗА 3 - СОГОРУВАЊЕ: Ова е последната фаза а воедно и најважната кај оваа RAPIDCUTS Hardcore формула. Оваа патентирана мешавина Thermo Burn е комбинација од растителните екстракти - Зелен Чај(metilksantin), Бела Врба, Еводиамин и екстракт од пиперче заради регулацијата на активноста на митохондриите во кои се одвиваат енергетски процеси на клеточно ниво. Со оваа формула се зголемува активноста на митохондријата со брзи процеси на ослободување на енергија, па кога ќе се искомбинира со ослободени масни киселини од фазата 2, се добива екстремен ефект на согорување на масти!


Научните студии докажаа дека RAPIDCUTS Hardcore ја зголемува брзината со која телесните клетки ги претвораат мастите во енергија и тоа за неверојатни 125% !  

Начин на употреба:

1 капсула наутро 20 мин пред 1 оброк и уште 2 капсули 40 мин пред тренинг. Во деновите кога не се тренира се зема 1 капсула 20 мин пред доручек и уште 2 капсули 6 часа подоцна пред оброк

Мора да се логирате за да гласате!
 • Во моментов 4.55/5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Рејтинг: 4.6 (47 гласови)

Вкус
 • Во моментов 4.53/5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Рејтинг: 4.5 (51 гласови)

Цена
 • Во моментов 4.49/5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Рејтинг: 4.5 (49 гласови)

Квалитет
 • Во моментов 4.57/5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Рејтинг: 4.6 (47 гласови)

Ефективност
 • Во моментов 4.55/5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Рејтинг: 4.5 (51 гласови)

Популарност
Бројот на корисници кои го рангирале овој производ е 51
Име и Презиме:
Email (нема да се објавува):


Коментар:

 Види ги сите коментари

Go kupiv ova pred nekolku dena,me interesira dali treba da se pie 30 min pred sekoj trening ili ne e vazno koga se pie no samo da treba da se vezba sekoj den
-- Martin Manevski
kolku tableti ima vo edno pakuvanje.?
-- Angela Trpkovska
i do kolku god. moze da se pijat i moze li nesto stetno da vlijae vrz mojot organizam ve molam odgovor itno mi treba !!!!!!!!
--
Rapidcuts moze da se pijat posle 18god.kako i site dr proteini za maloletnici ne se dozoleni posto ja zgolemuvaat telesnata temperatura...srceto cuka mn.pobrzo i treba da si mn aktiven za da izdrzis..zatoa maloletnici nikako...mene taka mi rekoa koga prasav vo teretana...ama prasajte vie sepak neko
--
malo letnicite ako sakat da zemat protein neka zemat po pola doza
pola doza pred trening pola doza posle trening i nema da ima prob .
-- hacho ramani
hacho ramani прасувас за протеини или за овај производ, Овај производ спаќа бод групата топач на масти и немој ве молам кога не знаете да коментирате...... и овај производ никако за малотници како што кажа ... XD срцето работи побрзо и појако од нормално и треба голема визичка активност во денот
-- Jovan
ако имаш проблем со вишок килограми за почеток намали со исхраната и почни да употребуваш орбитрејк, трчајне кардио вежби па после некое време сепак повторно да се консултираш можеби би било добро да земаш само чист L-Carnitine a не ваков силен производ, ова е производ за воздрасни луге и кои имаат
-- Јован Мајсторов
abe decki prasuvate a ne znaete za sto prasuvate...
sakate da zemete neso a ne znaeto so...
za vasa informacija RAPIDCUTS HARDCORE e topac na masti a ne protein...
a inace ne predstavuva problem na organizmot pri zemajne na protein...
voedno proteinot se koristi kako dodatok na ishrana...

-- pavel dnx
me interesira, ako imam na sabajle kardio trening a navecer so tegovi, dali programata na pienje na RAPIDCUTS ostanuva ista ili se menuva, kako na pr. od spienje edna doza i pred vezbanje edna doza?

-- Mihajlo Divac
PA DOZATA NA ZEMAJNE OSTANUVA ISTA KAKO SO E PROPISANO TAKA KE SI JA ZEMAS NEMA DA PRAJS OSTAPKI OD TOA SO E PREDVIDENO....MISLAM DEKA MNOGU JASNO E KAZANO KAKO DA SE ZEMA ZA MAZI I ZA ZENI PA PRIMENIPREMA UPADSTVOTO SO E DADENO....
-- pavel
ZDRAVO.IMAM 20 GODINI.SAMO STO GI KUPIV KAPSULIVE DENES ISPIV EDNA.PRED 20 DENA POCNAV SO DIETA I ORBITREJK(2 PATI DNEVNO) OSLABEV 4KILA.NEZNAM DALI BI MI PRECELE OVIE KAPSULI..VIKA NAD 18:)-SE NADEVAM NEMA.AKO NEKOJ VEKE GI IMA ISPIENO NEKA PISE REZULTATI,KOLKU KILOGRAMI ZA KOLKU VREME:)?FALA
-- ANDREA90
ZDRAVO.IMAM 20 GODINI.SAMO STO GI KUPIV KAPSULIVE DENES ISPIV EDNA.PRED 20 DENA POCNAV SO DIETA I ORBITREJK(2 PATI DNEVNO) OSLABEV 4KILA.NEZNAM DALI BI MI PRECELE OVIE KAPSULI..VIKA NAD 18:)-SE NADEVAM NEMA.AKO NEKOJ VEKE GI IMA ISPIENO NEKA PISE REZULTATI,KOLKU KILOGRAMI ZA KOLKU VREME:)?FALA
-- ANDREA90
zdravo Andrea, za rezultati sigurno ke imas, megjutoa tocno kolku nemoze da se pretcizira bidejki sekoj organizam e razlicen.. slobodno zemaj gi i super e sto gi kombiniras so kardio treninzi taka rezultatite ke bidat zabrzano, no najbitnoto sepak e ishranata..pozz

-- marija naceva
Абе луѓе еве јас лично почнав со суплементите од 15 год сега сум 17 ако вежбате напорно и ако ги користите во нормални количини зависи од годините може по пола доза не е ништо лошо напротив резултатите се видливи ова се само додатоци во исхраната луѓе а не стероиди или незнам што !!!
-- The Big
imam 16 godini dali mozam da koristam rapidcuts i sam pocetnik
-- zoran manasiev
dali gi ima ushte vo prodazba? ako ne shto bi bilo soodvetna zamena za rapidcutsot pritoa da nema x efekti...
-- aleksandar
Zdravo, sakam da prasam dali ovoj proizvod moze da se kombinira so drug topac, primer so ultra ripped? fala poz :)

-- Aleksandar Iliev
koga ke go dobiete pak..se javiv vo vasite prodavnici niz makedonija go nema nikade pozz

-- Mile Angelkovski
Дали треба да се земаа некаква заштита за бубрезите ако се зема овој топач ?
И дали некој што го користел има резултати од овој топач ?
-- Антонио к
Дали треба да се земаа некаква заштита за бубрезите ако се зема овој топач ?
И дали некој што го користел има резултати од овој топач ?
-- Антонио к
Zdravo,me interesira nesto povekje da mi objasnite okolu proizvodov sakam da go zemam pa da mi kazete kako se zima,dali efekt ke ima i kolku i kako so ishranata i vezbite se kombinira.Koga ke go dobiete se javiv no seuste go nema ? Pozdrav,Fala
-- TiaНазад Оваа статија е отворена 65650 пати од 19.09.2013 Година

Skype Status na www.napumpajse.com
(©) 2009-2016 GetReady - Napumpajse.com All rights reserved